Zarządzenie nr 29 w sprawie wprowadzenia regulaminu wynagradzania pracowników socjalnych – Dodatek za pracę socjalną wykonywaną na rzecz uczestników projektu unijnego PO KL w latach 2008-2013. (OPS-ZD.0152/29/2008)
RSSZARZĄDZENIE nr OPS-ZD.0152/29/2008
Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej
w Jastrzębiu Zdroju
z dnia 24.11.2008r.
W sprawie: wprowadzenia regulaminu wynagradzania pracowników socjalnych – Dodatek za pracę socjalną wykonywaną na rzecz uczestników projektu unijnego PO KL w latach 2008-2013.
Na podstawie art. 47 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym ( jednolity tekst z 2001 r. nr 142 poz. 1591 z późn. zm.)
Zarządzam:
§ 1
1. Wprowadzić regulamin wynagradzania pracowników socjalnych dotyczący wypłaty dodatków za pracę socjalną wykonywaną na rzecz uczestników projektu unijnego „O krok do przodu” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
2. Regulamin ujednolica zasady przyznawania i rozliczania dodatków dla pracowników socjalnych należnych z tytułu wykonywania pracy socjalnej na rzecz klientów Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębiu Zdroju uczestniczących w w/w projekcie unijnym.
3. Regulamin stanowi załącznik nr 1 do niniejszego zarządzenia.
4. Zarządzenie powierza się do wykonania: Kierownikowi Działu Pomocy Środowiskowej, Konsultantowi/Koordynatorowi ds. projektów unijnych.
5. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania
REGULAMIN WYNAGRADZANIA PRACOWNIKÓW SOCJALNYCH – DODATEK ZA PRACĘ SOCJALNĄ WYKONYWANĄ NA RZECZ UCZESTNIKÓW PROJEKTU UNIJNEGO PO KL W LATACH 2008-2013 wprowadzony zarządzeniem Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej nr 29 z dnia 24.11.2008 r.
- Dodatek dla pracowników socjalnych są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
2. Dodatek wypłacany jest w okresach wynikających z harmonogramu realizacji projektu unijnego stanowiącego załącznik do umowy ramowej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na bieżący rok kalendarzowy.
- Dodatek należy się pracownikowi socjalnemu za faktycznie świadczoną pracę socjalną z uczestnikiem projektu.
- Przyznanie tej formy wsparcia finansowego nie może spowodować zmniejszenia dotychczas otrzymanego wynagrodzenia pracownika socjalnego.
- Całkowita kwota wypłaconych dodatków w danym roku budżetowym nie może przekroczyć kwoty przeznaczonej na wypłatę w/w dodatków określonej w umowie z IP.
6. Wyznacza się jeden dzień w tygodniu przeznaczony w całości na wykonywanie czynności na rzecz projektu przez pracownika socjalnego. W sytuacjach szczególnych dopuszczany jest inny podział czasowy wykonywania pracy socjalnej na rzecz realizacji projektu. Decyzję w tym zakresie podejmuje Dyrektor OPS. Pracownik socjalny odnotowuje w książce wyjść służbowych fakt wykonania pracy socjalnej w terenie związanej z realizacją projektu unijnego.
7. Wypłata dodatku uzależniona jest w każdym przypadku od ilości kontraktów socjalnych podpisanych, monitorowanych i zakończonych przez pracownika socjalnego.
8. Bezpośredni przełożony ma prawo wyegzekwować od pracownika socjalnego właściwą jakość jego sporządzenia i realizacji.
9. Kwotowo za każdy kontrakt socjalny pracownik socjalny otrzymuje wynagrodzenie w wysokości:
- 100 zł za podpisanie kontraktu socjalnego;
- za realizację i efektywne zakończenie kontraktu socjalnego, w wysokości uzależnionej od ilości kontraktów socjalnych spełniających w/w warunki jak również pozostałej kwoty przeznaczonej na ten cel w budżecie projektu unijnego.
- Powyższe kwoty są kwotami jednostkowymi należnymi za każdy kontrakt socjalny.
- W uzasadnionych przypadkach Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej ma prawo odmówić przyznania części lub całości dodatku.
- Od dodatku należne będą składki na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne, podatek zgodnie z przepisami prawa.
- Do dodatku ma prawo tylko pracownik socjalny będący stroną kontraktu socjalnego.
- Pracownik socjalny zachowuje prawo do dodatku za okres pobierania wynagrodzenia, zasiłku chorobowego, macierzyńskiego, opiekuńczego.
- Dodatek ten ma charakter jednorazowy, dotyczy wypłat za spełnienie określonego zadania, w związku z czym powinien być wyłączony z podstawy dodatkowego wynagrodzenia rocznego dla pracowników sfery budżetowej (Dz. U. nr 160 poz. 1080 z 1997 r., z późn. zm.) jak również z podstawy wynagrodzeń, które ustalane są na podstawie Rozporządzenia MPiPS z dnia 08.01.1997 r. w sprawie szczegółowych zasad udzielania urlopu wychowawczego, ustalania i wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop. ( Dz. U. nr 2 poz. 14 z 1997 z póżn. zm.)
Odpowiedzialny za treść: | Teresa Jachimowska |
---|---|
Opublikował w BIP: | Rafał Stelmaczonek |
Data opublikowania: | 25.02.2009 07:58 |
Ostatnio zaktualizował: | Admin Admin |
Liczba wyświetleń: | 427 |